fbpx
, , ,

BCAA Energy 2:1:1 330ml – Tropical

Сподели:
  • RTD Bcaa energy drink
  • Supports muscle recovery
  • Improves energy and mental focus
Бренд:

95 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 95 Поени во вредност од 10 ден!

This carbonated drink is high in essential branched amino acids (BCAA) and caffeine and is absolutely sugar free! You will appreciate BCAA ENERGY whenever you need to concentrate while driving or studying and it is also good before or during activity. Drink is enriched with vitamins B3, B5, B6 and B12, which together with other substances support reduction of fatigue.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!