,

ASHWAGANDHA MAX 60 caps

Сподели:

Ashwagandha 800. Додаток во исхраната. Екстракт од корен од ашваганда.  Антиоксидант

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

590 ден

Нема на залиха

Ashwagandha 800. Додаток во исхраната. Екстракт од корен од ашваганда.  Антиоксидант

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

 

 

Активни состојки Во 1 капсула
Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] 800,00 mg
    Од кои витанилиди 12,00 mg

* % од препорачан дневен внес

Состојки: Екстракт од корен на ашваганда (Withania somnifera) [1,5% витанилиди] (85,1%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, железни оксиди и хидроксиди, патент сина V); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини.

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете една порција на производот – 1 капсула со 250 ml вода. Земете 1 порција дневно, по можност за време на оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ASHWAGANDHA MAX 60 caps”

Сè уште нема оценки.