-22%
,

Arginine PRO Kyowa® Quality 80 tablets

Сподели:

Аrginine PRО е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот содржи аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

Бренд:

690 ден 890 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 690 Поени во вредност од 69 ден!

Аrginine PRО

80 таблети                      40 дози             104 g нето тежина

Додаток во исхраната

Аrginine PRО е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот содржи аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

Употреба: Земете 2 таблети, еднаш дневно пред, со чаша вода или друг напиток по ваша желба, на празен стомак, 20-30 минути пред тренинг или пред спиење.

Нутритивни информации

Дневна доза: 2 таблети

Архинин хидрохлорид           2000 mg

 

СОСТОЈКИ: Аргинин хидрохлорид (KyowaQuality®)*, агенс за набабрување: микрокристална целулоза, пченкарен скроб, агенси против згрутчување: талк, силициум диоксид.

Употреба: Земете 2 таблети, еднаш дневно пред, со чаша вода или друг напиток по ваша желба, на празен стомак, 20-30 минути пред тренинг или пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.