fbpx
,

Arginine Ornithine Lysine 100 caps

Сподели:
  • Амино киселини за произведување на хормон за раст.
  • Го зајакнува метаболизмот.
  • Топи масти.
Бренд:
Достапно:

На залиха

920 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 920 Поени во вредност од 92 ден!

Не дозволувајте возраста, стресот или болестите да ја намалат способноста на вашето тело да го произведува хормонот за раст – користете Аргинин Орнитин Лизин! Додаток кој е специјално дизајниран да го стимулира производството и лачењето на овој хормон, кој ќе помогне да се одржи вашето тело здраво и младо.Аминокиселините како што се Л-Аргинин и Л-Лизин го стимулираат производството на хормон за раст и Л-Орнитинот го подобрува ефектот што не можете да го пропуштите! Приемот на Л-орнитин го подобрува формата на телото, го забрзува топењето на мастите и го зајакнува имунитетот, додека Л-лизинот придонесува за обновување на коските и сврзното ткиво, како и намалување на заморот.
Грижете се за вашето здравје со Аргинин Орнитин Лизин!

Упатство: во денови со тренинг: земете 1 порција (3 капсули) веднаш по вежбање или пред спиење. Денови без тренинг: земете една порција (3 капсули) пред спиење.

Нутритивни факти : Во сервирање
Енергетска вредност 44,5 kJ (10,4 kcal) Масти < 0.1 g -од кои заситени масни киселини < 0.1 g Јаглехидрати < 0.1 g – од кои шеќер < 0.1 g Влакна < 0.1 g Протеин 2,0 g Сол < 0.1 g
Амино киселини
Л-Орнитин хидрохлорид, 963 мг
– Л-орнитин, 750 мг
Л-лизин хидрохлорид, 939 мг
– Лизин, 750 мг
Л-аргинин, 810 мг

Состојки: Л-орнитин, Л-лизин, Л-аргинин, желатин (капсула), ослободувачки агенс (магнезиумски соли на масни киселини).

SKU: 2429 Категории: ,

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!