-20%
, ,

Argi POWDER Kyowa® Quality 300 gr

Сподели:
Аrginine POWDER е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот е 100% аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.
Бренд:

1,190 ден 1,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

Аrginine POWDER

(100% Л-аргинин хидрохлорид)

Без вкус             100 дози            300 g нето тежина

Аrginine POWDER е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот е 100% аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (3 g)

Архинин хидрохлорид           3 g

 

СОСТОЈКИ: Аргинин хидрохлорид (KyowaQuality®)*.

Употреба: Додадете 1 лажичка (3g) во 200-300 ml вода и земајте еднаш дневно пред тренинг, пред спиење и на празен стомак или наутро за време на појадокот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.