Amix HydroPure™ Whey Protein 1600gr

Сподели:

HydroPure™ Whey Protein e најнепредниот веј протеин кој е произведен. Со хидролизирање на веј протеин изолат протеините се разгрануваат во слободни аминокиселини и помали пептиди, и со тоа овие ултра чисти веј изолати се апсорбираат со неверојатна брзина.

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

3,500 ден

Нема на залиха

HydroPure™ Whey Protein e најнепредниот веј протеин кој е произведен. Со хидролизирање на веј протеин изолат протеините се разгрануваат во слободни аминокиселини и помали пептиди, и со тоа овие ултра чисти веј изолати се апсорбираат со неверојатна брзина.

Придобивки:

-Без полначи

-Лабораториски тестиран за чистина

-Оригинален Hydrovon®

-Засладено со стевиа

-Лесно се промешува

-Збогатен со LactoSpore®, PepForm™ Triple-Matrix and pH-Active Complex

-Протеинот придонесува за раст на мускулната маса

 

Категорија:

Препорачана употреба: Помешајте 33гр (една дозерка) од HydroPure™ Whey Protein со 300мл вода или млеко со низок процент на масти. Земете 1-3 сервирања дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Amix HydroPure™ Whey Protein 1600gr”

Сè уште нема оценки.