-27%

Alpha Gel Power – 60 ml – Red Fruit

Сподели:

Alpha Gel Power е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со изомалтулоза, високо разгранет цикличен декстрин, аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), магнезиум и калиум.

Бренд:

110 ден 150 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 110 Поени во вредност од 11 ден!

Додаток во исхраната со шеќери и засладувачи

Alpha Gel Power е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со изомалтулоза, високо разгранет цикличен декстрин, аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), магнезиум и калиум.

Категорија:

 

Нутритивни информации
Во 100 ml Во дневна доза (50 ml)
Енергија 685 kJ / 161 kcal 411 kJ / 97 kcal
Масти

од кои заситени масти

0 g

0 g

0 g

0 g

Јаглехидрати

од кои шеќери

40 g

24 g

24 g

14 g

Влакна 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,35 g 0,21 g
Калиум 500 mg 300 mg (15% ПДВ*)
Магнезиум 94 mg 56,3 mg (15% ПДВ*)
Л-леуцин 2084 mg 1250 mg
Л-изолеуцин 1042 mg 625 mg
Л-валин 1042 mg 625 mg
Изомалтулоза (PalatinoseTM) 25 g 15 g
Високо разгранет цикличен декстрин (Cluster dextrin®) 17 g 10 g
*%ПДВ = % од препорачан дневен внес

 

Состав: вода, изомалтулоза (Palatinose™), Високо разгранет цикличен декстрин (Cluster dextrin®), мешавина од аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА) [Л-леуцин (Kyowa Quality®), Л-изолеуцин (Kyowa Quality®), Л-валин (Kyowa Quality®), стабилизатори: сончогледов лецитин, ксантанова гума], калиум цитрат, закиселувачи: лимонска киселина, фосфорна киселина; магнезиум цитрат, ароми, боја: бетанин; конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат; натриум хлорид, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К.

Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен, школки, јајца, риба, соја, млеко, јатки, целер и сулфити.

Начин на употреба: земете една ќесичка (60 ml) дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.