-22%

Alpha Gel Energy – 50 ml – Citrus Fruits

Сподели:

Alpha Gel Energy е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со јаглехидрати, изомалтулоза, калиум и магнезиум.

Бренд:

70 ден 90 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 70 Поени во вредност од ден!

Додаток во исхраната со шеќери и засладувачи

Alpha Gel Energy е додаток во исхраната соодветен за возрасни спортисти со јаглехидрати, изомалтулоза, калиум и магнезиум.

 

Категорија:

 

Нутритивни информации    
  Во 100 ml Во дневна доза (50 ml)
Енергија 681 kJ / 160 kcal 341 kJ / 80 kcal
Масти

од кои заситени масти

0 g

0 g

0 g

0 g

Јаглехидрати

од кои шеќери

39 g

39 g

20 g

20 g

Влакна 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,37 g 0,18 g
Калиум 600 mg 300 mg (15% ПДВ*)
Магнезиум 113 mg 56,3 mg (15% ПДВ*)
Изомалтулоза (PalatinoseTM) 10 g 5 g
*ПДВ = % од препорачан дневен внес

 

Состав: вода, глукоза, изомалтулоза (Palatinose™), фруктоза, калиум цитрат, магнезиум цитрат, киселина: лимонска киселина; натриум хлорид, згуснувач: карбоксиметилцелулоза; конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат; ароми, засладувач: сукралоза; боја: каротени.

Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Начин на употреба: земете една ќесичка (50 ml) дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.