-12%
, , , ,

Ai-BURN® HARDCORE 90

Сподели:

Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам.

Бренд:

900 ден1,590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 900-1590 Поени во вредност од 159 ден-90 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 900-1590 Поени во вредност од 159 ден-90 ден!
Исчисти

Ai-BURN HARDCORE


Додаток во исхраната

Произведено во Италија

Yamamoto Nutrition – Ai-BURN HARDCORE

Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам.

Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

Нутритивни информации

 

 

Нутритивни информации Во 1 таблетa
Л-тирозин 167 mg
Кофеин 100 mg
Индиска коприва

10% форсколин

83 mg

8,3 mg

Зелено кафе

45% хлорогена киселина

83 mg

37 mg

Горчлив портокал

10% синефрини

67 mg

6,7 mg

Зелен чај

98% полифеноли

40% ЕГЦГ

67 mg

66 mg

27 mg

Женшен

10% гинсенозиди

67 mg

6,7 mg

Јатка кола

10% кофеин

67 mg

6,7 mg

Гуарана

10% кофеин

67 mg

6,7 mg

Какао

6% теобромин

33 mg

3,3 mg

Лута пиперка

2% капсаицин

33 mg

0,7 mg

Мате 33 mg

 

 

Состојки: агенс за набабрување: целулоза; L-тирозин; кофеин анхидрид; екстракт од индиска коприва (Plectranthus barbatus Andrews – корен) стд 10% форсколин; екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L. – семе) стд. 45% хлорогена киселина; екстракт од горчлив портокал (Citrus aurantium var. amara – од незрели плодови) стд. 10% синефрин; екстракт од зелен чај (Camellia sinensis L. Kuntze – лист) стд. 98% полифеноли, 40% EGCG; екстракт од женшен (Panax ginseng C.A. Meyer – лист) стд. 10% гинсенозиди; екстракт од јатка кола сув екстракт (Cola acuminata Schott et Endl. – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од гуарана (Paullinia cupana Kunth – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од какао (Theobroma cacao L. – семе) стд. 6% теобромин; екстракт од лута пиперка (Capsicum annuum L. – плод) стд. 2% капсаицин; екстракт од мате (Ilex paraguariensis A. St. Hill – лист); агенси против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Употреба: Земeте 1 таблета дневно пред оброк или во текот на денот со вода или со друга течност по ваш избор.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Ai-BURN® HARDCORE 90”

Сè уште нема оценки.