AAKG Mega Hardcore 240 Caps

1,490 ден

AAKG MEGA HARDCORE

ТРЕКНУТРИШН

ААКГ

МЕГА ХАРДКОР

АЗОТЕН ОКСИД РЕАКТОР

240 капсули

Азотек оксид и Карносин активатори

 Л – АРГИНИН АЛФА_КЕТОГЛУТАРАТ (ААКГ) + ЦИТРУЛИН МАЛАТ

SKU: a7cb409a4346

/

14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

 

0000627_aakg-mega-herdcore-120-capsules

ААКГ МЕГА ХАРДКОР е уникатна мешавина од високи био-достапни форма на Л-аргинин – аргинин алфа кетоглутерат (ААКГ) и Л-цитрулин малат. ААКГ МЕГА ХАРДКОР ја снабдуваат диетата со вредни амино киселини во форма комбинирана со средни Кребс циклус метаболити, со што се зголемува нивната апсорпција и стабилност. Л-аргининот учествува во бројни метаболички процеси и се користи како азотен оксид (НО) биосинтезиран заедно со Л-цитрулин.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Земете една порција од производот – 4 капсули два пати дневно со 300мл вода.

Кога вежбате:  прво сервирање 30 мин. пред тренинг; второ сервирање, веднаш после тренинг.

Кога не вежбате: прво сервирање 30 мин. пред првиот оброк; второ сервирање пред спиење.

СОСТОЈКИ: Л-аргинин алфа-кетоглутерат; цитрулин малат

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го користат производот. Да не се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.