-30%

GLR – 30 Chewable Tablets

Сподели:

Заштита од оксидативен стрес*

GLR е додаток во исхраната со редуциран глутатион (Setria®) и со витамин Ц и селен. Витаминот Ц и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес*, додека витаминот Ц придонесува и за обновување на намалената форма на витамин Е.

Бренд:

1,190 ден 1,690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

Заштита од оксидативен стрес*

GLR е додаток во исхраната со редуциран глутатион (Setria®) и со витамин Ц и селен. Витаминот Ц и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес*, додека витаминот Ц придонесува и за обновување на намалената форма на витамин Е.

SETRIA® е регистрирана трговска марка на KYOWA HAKKO BIO CO., LTD.

Категорија:

 

Нутритивни информации во дневна доза (1 таблета за жвакање)
Редуциран Л-глутатион (Setria®) 250 mg
Витамин Ц 80 mg (100% ПДВ**)
Селен 55 µg (100% ПДВ**)

**ПДВ = % од препорачан дневен внес

 

Состав: засладувачи: манитол, сукралоза; редуциран Л-глутатион (Setria®), Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), средства против згрутчување: силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини; Л-селенометионин, есенцијално масло од нане.

Начин на употреба: земајте 1 таблета еднаш на ден за жвакање или полека растворање во устата.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.