fbpx
,

SHAPE DEFINITION 120caps

Сподели:
  • Додаток во исхраната со Л-карнитин,
  • холин,
  • минерали,
  • инозитол,
  • растителни екстракти во прав,
  • Л-метионин и витамини.
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

1,190 ден

Нема на залиха

Спореди

Shape Definition. Додаток во исхраната со Л-карнитин, холин, минерали, инозитол, растителни екстракти во прав, Л-метионин и витамини.

Сoстојки: Л-карнитин-Л-тартарат, холин битартрат, обвивка на капсулата [желатин, боја (титаниум диоксид)], агенс за набабрување (магнезиумови соли на масни киселини), калиум цитрат, стабилизатор (соја лецитин), инозитол, лист од мечкино грозје во во прав (Arctostaphylos uva-ursi), магнезиум оксид, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, содржи 98% полифеноли), лист од магдонос во прав (Petroselinum crispum), Л-метионин, екстракт од ленено семе (Linum usitatissimum, содржи 20% лигнани), спирулина во прав (Arthrospira platensis ), витамин Б12 (цијанокобаламин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 That’s For Her Shape Definition

Без стимуланти / поддршка на намалување на мастите

Нето тежина 137,4 g ℮ / 40 сервирања / 120 капсули

 

 

Нутритивни факти

 

Сервирање: 3 капсули
Вкупно сервирања 40
Количество во 3 капсули
Л-карнитин-Л-тартрат 800 mg
  од кои Л-карнитин 544 mg
Холин битратрат 488 mg
  од кои холин 200 mg
Калиум 100 mg (5%)*
Инозитол 200 mg
Лист од мечкино грозје во прав 200 mg
Магнезиум 100 mg (27%)*
Екстракт од зелен чај 100 mg
  од кои полифеноли 98 mg
Лист од Магдонос во прав 100 mg
Л-метионин 50 mg
Екстракт од ленено семе 50 mg
  од кои лигнани 10 mg
Спирулина во прав 25 mg
Витамин Б12 2,5 µg (100%)*
Витамин Б6 1,7 mg (121%)*
*% НРВ – Нутритивна Референтна Вредност

Препорачана употреба: земете три капсули еднаш дневно, без жвакање, со значително количество вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “SHAPE DEFINITION 120caps”

Сè уште нема оценки.