-22%
, ,

100 Whey Shredded 2100gr 70 servings

Сподели:
  • 30gr serving with 23g high-quality Volactive®protein

  • 6900mg Bcaa & 5400mg Glutamine per serving
  • No added sugar

  • Incredibly addictive taste

  • Added Digezyme®

  • Suitable for every type of use

Бренд:

2,490 ден 3,190 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2490 Поени во вредност од 249 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2490 Поени во вредност од 249 ден!
Исчисти

100 Whey Shredded – 2100 g додаток во исхраната

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со вкус на колачи со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Постојат научни докази дека комбинацијата на интензивно физичко вежбање и зголемен внес на протеини ќе придонесе за раст и одржување на мускулната маса и за одржување на нормални коски*. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26°C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

SKU: Недостапно Категории: , ,

 

Нутритивни факти

Сервирање: 30 g

 

Вкупно сервирања во пакувањето: 30 / 70 / 133

  Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1593 kJ / 379 kcal 478 kJ / 113 kcal 6 %
Масти 7,0 g 2,1 g 3 %
   Од кои заситени 2,5 g 1,5 g 4 %
Јаглехидрати 5,0 g 0,8 g 0,6 %
   Од кои шеќери 4,5 g 1,3 g 1 %
Протеини 76 g 23 g 46 %
Сол 0,95 g 0,28 g 5 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g Во 30 g
Л-таурин 500 mg 100 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 30 mg
Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Пролин Аланин
Треонин Тирозин Серин
Изолеуцин** Цистин глицин
Валин** Аргинин
Фенилаланин
Метионин
Хистидин
Триптофан
Вкупно: 47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 22,9 g

 

Состојки: 100 Whey Shredded мешавинa (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин], протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]), вкусови (ванила, крем), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со вкус на ванила со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Постојат научни докази дека комбинацијата на интензивно физичко вежбање и зголемен внес на протеини ќе придонесе за раст и одржување на мускулната маса и за одржување на нормални коски*. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (30 g – 1 дозер) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни факти

Сервирање: 30 g

 

Вкупно сервирања во пакувањето: 30 / 70 / 133

  Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1557 kJ / 371 kcal 476 kJ / 116 kcal 6 %
Масти 7,0 g 2,1 g 3 %
   Од кои заситени 2,5 g 1,5 g 4 %
Јаглехидрати 4,5 g 1,4 g 0,5 %
   Од кои шеќери 3,8 g 1,1 g 1 %
Протеини 73 g 22 g 45 %
Сол 0,95 g 0,29 g 5 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g Во 30 g
Л-таурин 500 mg 100 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 30 mg
Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Пролин Аланин
Треонин Тирозин Серин
Изолеуцин** Цистин глицин
Валин** Аргинин
Фенилаланин
Метионин
Хистидин
Триптофан
Вкупно: 47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 22,9 g

 

 

Состојки: 100 Whey Shredded мешавинa (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин], протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]), какао во прав со намалена масленост (10-12%), вкус (чоколадо [содржи млечен шеќер]), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со чоколади со вкус на двојно чоколадо со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Постојат научни докази дека комбинацијата на интензивно физичко вежбање и зголемен внес на протеини ќе придонесе за раст и одржување на мускулната маса и за одржување на нормални коски*. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (30 g – 1 дозер) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Вкус

French Vanilla, Wild Berry, Double Chocolate

Нутритивните факти се разликуваат во зависност од вкусот

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (30 g – 1 дозер) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.