Scitec 100% Whey Protein Professional 5000gr 166 servings

Original price was: 7,990 ден.Current price is: 6,990 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

100% Whey Protein* Professional

  • with extra amino acids
  • with digestive enzymes
  • with instant whey proteins
  • gluten-free
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3495 Поени во вредност од 350 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3495 Поени во вредност од 350 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100% Whey Protein Professional

пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, ензими и засладувачи

 

Употреба: измешајте 1 сервирање (30 g = ¾ дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

 

 

Дополнителни информации
Flavor Chocolate Cookies & Cream , Chocolate Hazelnut , Salted Caramel , Strawberry White Chocolate , Vanilla , Vanilla Very Bery
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.