fbpx
-21%
, ,

100% Whey Protein Hydro Optipep®

Сподели:

 

 • Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни спортски ентузијасти.
  • 24 г ултрафилтриран хидро веј протеин по доза
  • 5200мг БЦАА
  • 118 калории по доза
  • само 2.3 г јаглехидрати
  • само 1.3 г масти
  • содржи Optipep®
  • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода

 

Бренд:

1,290 ден2,590 ден

Избриши
Спореди

Додаток во исхраната со засладувачи за подготовка на протеински напиток со вкус. Вкус: чоколаден крем. Произодот не е наменет за долготрајна употреба и не треба да се употребува како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето потрошете го брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Ултра-филтриран протеински концентрат од сурутка (89,5%), какао во прав со ниска содржина на масти (6%), протеински хидролизат од сурутка (Optipep®) (2%), арома, агенс против згрутчување (силициум диоксид), емулгатор (соја лецитин), готвраска сол, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза).

 

/Содржина/:

℮ 2300 g = до 76 сервирања

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни факти:

Во:                                                           100 g (г)                  доза1                       доза2                       доза3

Енергетска вредност                             1659 kJ                    498 kJ                      1091 kJ                    830 kJ

392 kcal                   118 kcal                   258 kcal                   196 kcal

Масти                                                     4,9 g                        1,5 g                        6,3 g                        2,5 g

– од кои заситени масни киселини       2,9 g                        0,9 g                        3,6 g                        1,5 g

Јаглехидрати                                          7,7 g                        2,3 g                        16,7 g                      3,9 g

– од кои шеќери                                     5,6 g                        1,7 g                        16,1 g                      2,8 g

Протеини                                                78 g                         24 g                         34 g                         39 g

Сол                                                          1,1 g                        0,3 g                        0,7 g                        0,6 g

Лактоза                                                   4,9 g                        1,5 g                        15,9 g                      2,5 g

БЦАА4                                                      17,4 g                      5,2 g                        7,4 g                         8,7 g

 

доза1: 30 g прашок растворено во 300 ml вода, идеално за исхрана со намален внес на јаглехидрати.

доза2: 30 g прашок растворено во 300 ml обезмастено млеко (1,5% масти).

доза3: 50 g прашок растворено во 250 ml вода, идеално за исхрана со намален внес на јаглехидрати.

БЦАА4: аминокиселини со разгранет ланец: Л-изолеуцин, Ллеуцин, Л-валин

 

Аминокиселински профил во 100 g протеин

 

Л-аланин                                4,83 g

Л-аргинин                               2,47 g

Л-аспартамска киселина       10,82 g

Л-цистеин                               1,79 g

Л-глутамична киселина         16,85 g

Глицин                                    1,76 g

Л-хистидин                             1,86 g

Л-изолеуцин4                         6,33 g

Л-леуцин4                               10,46 g

Л-лизин                                  9,14 g

Л-метионин                            1,80 g

Л-фенилаланин                      3,38 g

Л-пролин                                7,21 g

Л-серин                                  4,55 g

Л-треонин                              6,46 g

Л-триптофан                           1,93 g

Л-тирозин                               2,88 g

Л-валин4                                 5,46 g

 

 

/Аминокиселинскиот профил се оснесува на протеините кои ги содржи производот/

Препорачана доза: Измешајте 1 доза, 30 g прашок (3 мерици) во 300 Ml вода или обезмастено млеко (1,5% малсеност) и испијте,препорачливо, пред тренинг. Напредни атлети: 50 g прашок (5 мерици) во 250 ml вода. Во деновите кога немате тренинг, испијте наутро или навечер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.