-27%
, , ,

100% Pure L-Glutamine – 400g

Сподели:

100% ЧИСТ ГЛУТАМИН – слободна форма на аминокиселини за спортисти

  • Веган – Без ГМО                       –  10 g Л-глутамин во дневна доза
Бренд:

1,090 ден 1,490 ден

Спореди

100% ЧИСТ ГЛУТАМИН – слободна форма на аминокиселини за спортисти

  • Веган – Без ГМО                       –  10 g Л-глутамин во дневна доза

Додаток во исхраната во прав со голема доза на Л-глутамин. Производот не е наменет за долготрајна употреба и не треба да се употребува како замена за разновидна балансирана исхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца.

Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето потрошете го брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

/Содржина/:

= 400 g = 40 дози

℮ 400 g

 

Нутритивни факти:

Во дневна доза (10 g)

Енергија                  168 kЈ / 40 kcal

L-глутамин              10000 mg

Состав: Л-глутамин (99,9%), закиселувач (натриум цитрат (0,01%)).

Препорачана доза: Измешајте 5 g (1 мерица) во било која храна или напиток, се препорачува да се конзумира пред и после тренинг. Во деновите кога немате тренинг, земете наутро и пред спиење. Во денот се пијат 10 g. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.